W nawiązaniu do zgłoszeń na temat dwóch psów, błąkających się po terenie Bogatyni postanowiliśmy napisać kilka słów.
Sprawa w/w zwierząt jest nam znana dzięki Waszym zgłoszeniom i czujności. Sytuację przekazaliśmy do odpowiednich służb, których zadaniem jest zabezpieczenie zwierząt, tj. Straż Miejska i Schronisko dla Zwierząt w Dłużynie.
Jako Fundacja nie jesteśmy typowym schroniskiem dla małych zwierząt, nie posiadamy sprzętu do wyłapywania ich oraz specjalistycznych pomieszczeń do przetrzymywania.
Mając na sercu życie i zdrowie każdego zwierzaka, aktualnie w naszych domach tymczasowych przebywa 120 kotów i 20 psów, które w 90% utrzymywane są ze środków prywatnych.
Staramy sie, jak możemy, aby pomóc Wam rozwiązywać problem znalezionych przez Was zwierząt.
Tym bardziej przykro nam jest wiedząc, o takich sytuacjach jak ta…